http://www.ermail.pl/klik/VnFQYmYE

sobota, 15 października 2011

Jak zacząć

Wbrew pozorom zaczęcie robótki jest dosyć proste wystarczy wiedzieć jak trzymać nitkę, aby w prosty sposób zacząć łańcuszek. Tak od zwykłego łańcuszka zaczyna się każda choćby najbardziej skomplikowana robótka.

Zacznijmy więc:
Nitkę owijamy wokół palców, tak jak na zdjęciu poniżej
 No to już problem nici mamy z głowy, czas zająć się szydełkiem :)
 Dodam iż prezentowane zdjęcia robiłam sama więc nitka i szydełko trzymane są w jednej ręce, natomiast w normalnych warunkach nić trzyma się w jednej ręce natomiast szydełko w drugiej.
Wracając do tematu.......

Gdy już nić leży w odpowiedni sposób na naszej ręce to następnym krokiem będzie wsunięcie szydełka od dołu w pętelkę na kciuku

Gdy mamy szydelko w pętelce na kciuku to łapiemy nitkę schodzącą z palca wskazującego i wyciągamy ją przez pętelkę na kciuku.
 Gdy już mamy tę nić przeciągniętą to wyciągamy kciuk i tworzy się nam na szydełku pętelka początkowa.


Aby było nam wygodniej to petelkę początkową lekko rozsuwamy tak aby luźno leżała ale nie spadała z szydełka. 
Palcem wskazującym i kciukiem przytrzymujemy pętelkę początkowa. Szydełkiem nabieramy nitkę i przeciągamy przez pętelkę


I w taki sposób powstają nam oczko łańcuszka.


Powtarzając ostatni krok wyjdzie nam łańcuszek początkowy. Następnym razem postaram się opisać jak zrobić oczko ścisłe, słupki i inne cuda związane z szydełkowaniem bez którym nie ruszymy z żadną robótką.7 komentarzy:

 1. Super dokładny opis ze zdjęciami!!! Wreszcie wiem jak dobrze zrobić to pierwsze oczko/supełek, nigdy mi to nie wychodziło tak jak powinno... Dzięki !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wychodzi mi ;(

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki serdeczne!!! Wreszcie, jako ojciec/matka w jednym, będę mógł Córce wyjaśnić szczegóły, bo dotychczas... jakoś nie pamiętałem tego ważnego początku. Pozdrawiam serdecznie. P.S. A kiedy ciąg dalszy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. teraz pracuję nad serwetką, a że mam mało czasu to trochę przeciągnęło mi się w czasie. Na szczęście już widać koniec robótki :)

   Usuń
 4. Dziękuje bardzo,naprawdę mi pomogłeś/aś. Bez Ciebie bym sobie nie poradził.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki Wielkie! wiadomo - początki najtrudniejsze, bardzo mi pomogłaś :) czekając na kolejne części będę się ćwiczyć w robieniu łańcuszka :):)

  OdpowiedzUsuń
 6. nareszcie to, czego szukałam :) dzięki

  OdpowiedzUsuń